Την υποψηφιότητά της για την προεδρία του ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ ανακοίνωσε το μεσημέρι της Τρίτης η Άννα Διαμαντοπούλου.
Πρόκειται για την όγδοη μέχρι στιγμής υποψηφιότητα για την ηγεσία του κόμματος, ύστερα από εκείνες των Ανδρουλάκη, Δούκα, Γερουλάνου, Αποστολάκη, Κατρίνη, Γιαννακοπούλου, Κανελλάκη.
«Πιστεύω στην κοινωνία, πιστεύω στην πολιτική, πιστεύω στη δύναμη του ανθρώπου να ορίζει τη μοίρα του, στη δύναμη του καθενός και της καθεμιάς μας να ονειρεύεται και να χτίζει μια καλύτερη ζωή. Αυτό κατάφερε η γενιά μου και μια σειρά Ελλήνων με το ΠΑΣΟΚ της αλλαγής και των προοδευτικών μεταρρυθμίσεων σ …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή