Το υπουργείο Ψηφιακής Διακυβέρνησης, θέλει να να ενισχύσει την ανθεκτικότητα του ψηφιακού κράτους, την ασφαλή παροχή των σύγχρονων υπηρεσιών, την προστασία των ατομικών δικαιωμάτων και την καλλιέργεια κλίματος εμπιστοσύνης.
Σε μια εποχή ψηφιακού κόσμου και ψηφιακού κράτους, στην εποχή του κυβερνοχώρου, αλλά και των κυβερνοαπειλών, το ζήτημα της κυβερνοασφάλειας, όχι απλώς περνά σε πρώτο πλάνο, αλλά αποκτά τη μέγιστη σημασία και ανάγεται σε επιτακτική ανάγκη.
Ο κίνδυνος είν …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή