Τουρίστες πέφτουν κυριολεκτικά μέσα στη θάλασσα, με το νερό σχεδόν μέχρι το λαιμό και τα πράγματά τους στα χέρια και προσπαθούν να προσεγγίσουν την παραλία του Μπάλου, με τις εικόνες ντροπής να κυκλοφορούν από τα τοπικά ΜΜΕ και social media της Κρήτης και να κάνουν το γύρο του διαδικτύου.
Οι σχετικές εικόνες είναι αποκαλυπτικές:
Επισκέπτες κάθε ηλικίας από διάφορες χώρες του κόσμου-και όχι μόνο- πληρώνουν εισιτήριο για να επισκεφθούν ακτοπλοϊκώς μία από τις πιο γνωστές και πολυφωτογραφημένες περιοχές της Ελλάδας.
Επιβιβάζονται στο πλοίο, κρατούν μαζί τους τα προσωπικά τους αντικείμενα (κινητό τηλέφωνο, πορτοφόλι, πετσέτα, καπέλο, αντηλιακό), αλλ …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή