Η Λιμενική Αρχή του Μεσολογγίου ενημερώθηκε το απόγευμα του Σαββάτου (20/7) για τον εντοπισμό μίας σορού άντρα, σε προχωρημένη σήψη, εντός ενός θαλαμηγού σκάφους σημαίας Σουηδίας.
Το σκάφος, βρισκόταν ανελκυσμένο στις χερσαίες εγκαταστάσεις της μαρίνας Μεσολογγίου.
Αμέσως στην περιοχή μετέβησαν στελέχη της Λιμενικής Αρχής όπου διαπιστώθηκε ότι πρόκειται για σορό που ανήκει στον 68χρονο αλλοδαπό ιδιοκτήτη του Θ/Γ σκάφους (υπήκοος Σουηδίας).
Η σορός ανασύρθηκε, με τη συνδρομή στελεχών της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Μεσολογγίου πο …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή