Πρεμιέρα θα κάνει την Τετάρτη το «Καλάθι των Σχολικών Ειδών». Το μέτρο αυτό θα λειτουργήσει έως και τις 3 Οκτωβρίου 2023 και τη βάση του θα αποτελέσουν 9 σχολικά είδη. Αυτά θα είναι τα εξής:
Σχολικές τσάντες
Κασετίνες
Τετράδια
Μολύβια ξύλινα ή μηχανικά
Χρωματιστοί μαρκαδόροι
Στυλό
Γόμες
Ξύστρες
Διαβήτες/Χάρακες
Σημειώνεται ότι, εκτός από τα σούπερ μάρκετ, το «καλάθι» με τα σχολικά θα είναι διαθέσιμο και σε αλυσίδες παιχνιδιών και ειδών τεχνολογίας που πωλούν και σχολικά είδη, με τζίρο άνω των 90 εκατ. ευρώ, ενώ θα μπορούν να συμμετάσχουν, προαιρετικά και τα βιβλιοπωλεία.
Για το θέμα αυτό μίλησε πρόσφατα ο υπουργός Ανάπτυξης Κώστας Σκρέκας «… Στηρίζουμε έμπρακτα την ελληνικ …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή