Ο Πρόεδρος του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού (Ε.Ε.Σ.), Dr. Αντώνιος Αυγερινός, συναντήθηκε την Πέμπτη, 8 Φεβρουαρίου 2024, με τη Γενική Γραμματέα Αντεγκληματικής Πολιτικής κα Δήμητρα Λυγούρα, για την υπογραφή Μνημονίου Συνεργασίας μεταξύ του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού και της Γενικής Γραμματείας Αντεγκληματικής Πολιτικής.
Συγκεκριμένα, το εν λόγω μνημόνιο, μεταξύ άλλων, αποβλέπει στην παροχή υπηρεσιών κοινωνικής πρόνοιας εκ μέρους του Ε.Ε.Σ, με τη λειτουργία τηλεφωνικής γραμμής ψυχολογικής υποστήριξης (10205) του Ε.Ε.Σ. για τους σωφρονιστικούς υπαλλήλους και τους εξωτε …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή