ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 01.08.24 21:33
efsyn.gr
Το σκορ που δεν κατάφερε στην έδρα της, το πέτυχε εκτός η Ένωση.
Με δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς, η ΑΕΚ πήρε πανηγυρική πρόκριση για τον επόμενο γύρο του Conference League, καθώς επικράτησε με το ευρύ 4-0 απέναντι στην Ίντερ Ντ’ Εσκάλδες στην Ανδόρα. Το πρώτο ματς στη Ν. Φιλαδέλφεια είχε ολοκληρωθεί με σκορ 4-3.
Αν και δεν έλειψαν τα κενά διαστήματα και οι ολιγωρίες στην άμυνα της Ένωσης (που αυτή τη φορά δεν «τα πλήρωσε»), η ΑΕΚ ευτύχησε να έχει σε πολύ καλή μέρα τον Λιβάι Γκαρσία, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ και οδήγησε τ …
Πηγή
Author: