Χάρη σε γκολ του Σάββα στο τελευταίο δευτερόλεπτο, ο Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή κατέκτησε για δεύτερη φορά στην ιστορία του το Σούπερ Καπ, με το οποίο «άνοιξε η αυλαία» της αγωνιστικής περιόδου 2023-24 στο χάντμπολ των ανδρών.
Η ομάδα του Νίκου Γραμματικού νίκησε στην παράταση την ΑΕΚ με 26-25 (κανονική διάρκεια 22-22), στον τελικό της διοργάνωσης που διεξήχθη στο «Δαΐς», και διατήρησε τον τίτλο που κατέκτησε πέρυσι.
Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν 13-11 στο ημίχρονο του τελικού που βρήκε τις δύο ομάδες να μη βρίσκονται στην επιθυμητή αγωνιστική ετοιμότητα, δεδομένου ότι η Handball Premier είναι προγραμματισμένο …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή