«Χειροπέδες» σε έναν 15χρονο που οδηγούσε κλεμμένη μοτοσικλέτα πέρασαν οι Αρχές στη Νέα Ιωνία, μετά από μια «κινηματογραφική» καταδίωξη.
Το περιστατικό σημειώθηκε όταν αστυνομικοί εντόπισαν στην περιοχή της Μεταμόρφωσης μοτοσυκλέτα, χωρίς πινακίδα κυκλοφορίας, με δύο επιβαίνοντες και έκαναν σήμα στον 15χρονο οδηγό να σταματήσει.
Ο ανήλικος, όμως, ανέπτυξε μεγάλη ταχύτητα και ακολούθησε καταδίωξη. Στη συνέχεια, οι κατηγορούμενοι, μόλις έφτασαν στη Νέα Ιωνία, εγκατέλειψαν τη μοτοσικλέτα και τράπηκαν σε φυγή.
Σε κοντινό σημείο …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή