Καθημερινό φαινόμενο έχει γίνει η εγκληματικότητα στο κέντρο της Λαμίας, παρά τις επανειλημμένες καταγγελίες.
Επαγγελματίες της πόλης πέφτουν συχνά θύματα αυτών των νέων, οι οποίοι χρησιμοποιώντας την πρόφαση ότι θέλουν να αγοράσουν κάτι, αποσπούν την προσοχή τους.
Στη συνέχεια, με μεθόδους απασχόλησης και παραπλάνησης, οι κλέφτες αρπάζουν προϊόντα από τα ράφια και τα ψυγεία των περιπτέρων και αποχωρούν χωρίς να πληρώσουν.
Αυτή η εγκληματική δραστηριότητα έχει προκαλέσει μεγ …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή