Οι σημαίες στο Υπουργείο Εθνικής Άμυνας κυματίζουν μεσίστιες και το κλίμα είναι «βαρύ». Την ίδια ώρα δεν είναι λίγα τα ερωτήματα που γεννώνται σχετικά με τις συνθήκες που προκάλεσαν το αυτοκινητιστικό δυστύχημα στη Βεγγάζη, που κόστιζε τη ζωή πέντε μελών της ελληνικής αποστολής.
Το C130 της Πολεμικής Αεροπορίας, όπως έγινε γνωστό, προσγειώθηκε στις 12:30 το μεσημέρι της Κυριακής, στη Βεγγάζη. Ο αρχικός προγραμματισμός ήταν το ελληνικό μεταφορικό αεροσκάφος, να προσγειωθεί στο αεροδρόμιο της πόλης Αλ Μπάιντα, που βρίσκεται σε κοντινότερη απόσταση απο την Ντέρνα, που ήταν ο τελικός προορισμός. Όμως, ο σχεδιασμός άλλαξε, καθώς το έδαφος στον …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή