Στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας, συνελήφθη, από αστυνομικούς της Άμεσης Δράσης, χθες τις πρωινές ώρες, στην περιοχή της Νέας Ιωνίας, 15χρονος, κατηγορούμενος για κλοπή κατά συναυτουργία, απείθεια, φθορές και παράβαση του Κ.Ο.Κ. Παράλληλα, αναζητείται ο συνεργός του.
Σύμφωνα με την ΕΛΑΣ, αστυνομικοί εντόπισαν στην περιοχή της Μεταμόρφωσης μοτοσυκλέτα, χωρίς πινακίδα κυκλοφορίας, με δύο επιβαίνοντες και έκαναν σήμα στον 15χρονο οδηγό να σταματήσει. Ο ανήλικος, όμως, ανέπτυξε μεγάλη ταχύτητα και ακολούθησε καταδίωξη. Στη συνέχε …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή