Η διαχείριση των ανθρώπινων σχέσεων, δεν είναι πάντα εύκολη υπόθεση. Μάλιστα, ορισμένες συμπεριφορές διαβρώνουν τις συντροφικές σχέσεις χωρίς καν να γίνεται αντιληπτή η ζημιά που προκαλούν-παρά μόνο όταν είναι πλέον αργά.
Το παράδοξο είναι πως, οι συμπεριφορές αυτές, δεν είναι πάντα προφανείς όπως για παράδειγμα, ένας μεγάλος καυγάς ή μία απιστία. Αντίθετα, πρόκειται για ύπουλες, ασυνείδητες, σιωπηρές συνήθειες που διαλύουν την σχέση από το εσωτερικό.
Για τον λόγο αυτό, είναι αναγκαίο οι ά …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή