Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Το χρονικό της διακοπής του ντέρμπι – Στα δικαστήρια θα κριθεί ο αγώνας

Οριστική είναι η διακοπή του ντέρμπι ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό, με την τύχη του αγώνα πλέον να κρίνεται στις δικαστικές αίθουσες. Συγκεκριμένα, το ντέρμπι των αιωνίων αναμένεται να κριθεί στο Πειθαρχικό Όργανο της Σούπερ Λιγκ σε πρώτο βαθμό και στην Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ σε δεύτερο.

Το χρονικό της διακοπής του αγώνα “Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός”
Όλα ξεκίνησαν στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης λίγα λεπτά μετά το γκολ της ισοφάρισης (σε 1-1) του Μαντί Καμαρά.  Οι Πειραιώτες «απάντησαν» με τον Αφρικανό μέσο στο γκολ του Βαγιαννίδη από το 28΄, ωστόσο, μία κροτίδα που έσκασε δίπλα στον Χουάνκαρ την ώρα …