To Τμήμα Ασφάλειας Άργους-Μυκηνών, συνέλαβε σε περιοχή της Αττικής μια 63χρονη αλλοδαπή και έναν 64χρονο Έλληνα που είχαν πραγματοποιήσει απάτες μεταξύ άλλων και στην Ηλεία.
Οι συλληφθέντες συμμετείχαν σε εγκληματική ομάδα η οποία χρησιμοποιώντας συγκεκριμένα τεχνάσματα κατάφερνε να εξαπατά ανυποψίαστους πολίτες, αποκομίζοντας έτσι μεγάλα χρηματικά ποσά.
Τηλεφωνούσαν μεταξύ άλλων στα θύματά τους προσποιούμενοι τους αστυνομικούς και ισχυριζόμενοι, ότι συγγενικά τους πρόσωπα είχαν προκαλέσει τροχαίο ατύχημα, με αποτέλεσμα το σοβαρό ή θανάσιμο τραυματισμό ανηλίκου.
Επίσης παρίσταναν ακόμη τους ιατρούς και με το π …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή