Ο Σπύρος Καπράλος, αναφέρθηκε στο θέμα παραχώρησης του Καλλιμάρμαρου στην ΚΑΕ Παναθηναϊκός ενώ αναφέρθηκε επίσης στο θέμα των σημαιοφόρων και της παρουσίας της Εθνικής ομάδας μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες.
Ο πρόεδρος της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής στάθηκε στην παρουσία της «επίσημης αγαπημένης» στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού, το κλίμα που είδε και ο ίδιος στα αποδυτήρια μετά τη μεγάλη πρόκριση από το Προολυμπιακό τουρνουά, μίλησε για τον Βασίλη Σπανούλη όπως επίσης και την απόφαση της ΕΟΕ όσον αφορά τους σημαιοφόρους αλλά και την παραχώρηση του Καλλιμάρμαρου στον Παναθηναϊκό.
Αναλυτικά τα όσα είπε:
Για την πρόκριση της Εθνικής Ανδρών στους Ολυμπιακούς Αγώνες: «Το μπάσκετ, όπως οι περισσότεροι Έλληνες, το αγαπάμε, το παρακολουθούμε και χαιρόμαστε για τις μεγάλες επιτυχίες. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη επιτυχία απ’ το να έχουμε την ομάδα μπάσκετ σ …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή