Ίδρυμα Π. & Μ. Κυδωνιέως – Άνδρος
ART – ΝΕΑ 31.07.24 19:30
Παρή Σπίνου
«Προς τον Κήπο των Εσπερίδων» είναι ο τίτλος της φετινής επετειακής έκθεσης με έργα σύγχρονων δημιουργών, την οποία επιμελείται όπως πάντα η ιστορικός Τέχνης Αθηνά Σχινά, προσβλέποντας σε έναν νέο ανθρωπισμό με επίκεντρο την ελευθερία, αλλά εκφράζοντας και επιφυλάξεις για τη woke culture.
Πολιτιστικός προορισμός η Ανδρος και αυτό το καλοκαίρι, με το πολύπλευρο Διεθνές Φεστιβάλ που οργανώνει ο Παντελής Βούλγαρης, με το αφιέρωμα στο μυθικό ζευγάρι φωτογράφων Ανρί- Καρτιέ Μπρεσόν και Μαρτίν Φρανκ στο μουσείο του Ιδρύματος Βασίλη κ …
Πηγή
Author: