Σε εξέλιξη βρίσκεται η μεγάλη φωτιά που ξέσπασε στον Δήμο Διρφύων-Μεσσαπίων στην Εύβοια, με τον εκπρόσωπο Τύπου της Πυροσβεστικής, Βασίλη Βαθρακογιάννης, να χαρακτηρίζει δύσκολη την κατάσταση που επικρατεί.
Οι καιρικές συνθήκες δυσχεραίνουν το έργο των πυροσβεστικών δυνάμεων, καθώς στην περιοχή πνέουν άνεμοι με ριπές 7 μποφόρ, ενώ τα πολύ χαμηλά ποσοστά υγρασίας δημιουργούν διαρκώς κηλιδώσεις και νέες εστίες νοτιότερα της πυρκαγιάς.
Όπως έκανε γνωστό ο κ. Βαθρακογιάννης, το απόγευμα της Τετάρτης στη μάχη με τις φλόγες …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή