Νέο περιστατικό ενδοοικογενειακής βίας αυτή τη φορά στην Αρτέμιδα. Το βράδυ της Παρασκευής (26/7), μία 27χρονη υπέβαλε μήνυση για ενδοοικογενειακή σωματική βλάβη και απειλή σε βάρος του εν διαστάσει συζύγου της, 32 ετών, ο οποίος φέρεται να της επιτέθηκε το μεσημέρι της ίδιας μέρας έξω από το σπίτι της στην περιοχή.
Η γυναίκα μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, όπου της παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες και στη συνέχεια οδηγήθηκε στο αστυνομικό τμήμα. Η γυναίκα διέθετε ήδη εγκατεστημένη την εφαρμογή PANIC- BUTTON, ενώ εξέφρασε την επιθυμία να μεταφερθεί στο σπίτι των γονέων της, όπως και έγινε. Ο φερόμενος ως δράστης αναζητείται στα όρια του αυτοφώρου.
Δεν ήταν η πρώτη καταγγελία
Σημειώνεται ότι δεν ήταν η πρώτη φορά που η 27χρονη είχε απευθυνθεί στις αρχές. Σύμφωνα με πληροφορίες, στις 16 Ιουλίου είχε μεταβεί στο Τ.Α. Σ …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή