ΚΟΙΝΩΝΙΑ 05.08.24 10:30
Απόστολος Λυκεσάς
Και ο Σύλλογος Εργαζομένων στον Δήμο Θεσσαλονίκης σπάει την εκεχειρία και επιτίθεται στη διοίκηση με μια σκληρή ανακοίνωση που καταγγέλλει την ιδιωτικοποίηση μέρους της καθαριότητας. ● Αναμένεται, μάλιστα, να κλιμακώνει τις αντιδράσεις όσο πλησιάζουμε στη ΔΕΘ.
Ο τομέας Καθαριότητας του Δήμου Θεσσαλονίκης θα αποτελέσει τη δίνη του κυκλώνα που θα πλήξει και τη διοίκηση του Στέλιου Αγγελούδη. Δεν είναι πλέον μόνο παρατάξεις της αντιπολίτευσης και η παράταξη του ΚΚΕ στους εργαζόμενους που διαμαρτύρονται για όσα η διοίκηση έχει αποφασίσει και τα οποία όπως και να τα βαφτίζει η δημοτική αρχή συνιστούν ιδιωτικοποίηση –πανάκριβη όπως συμβαίνει πάντα– κομματιών της Καθα …
Πηγή
Author: