Διενέργεια Ένορκης Διοικητικής Εξέτασης διατάχθηκε από την ΕΛΑΣ για τον αστυνομικό στη Μύκονο που προσπάθησε να λάβει αναρρωτική άδεια (162 μέρες) με ψευδείς ιατρικές γνωματεύσεις, ενώ ανακοινώθηκε πως τέθηκε σε διαθεσιμότητα.
Ο 30χρονος υπαρχιφύλακας υποτίθεται πως είχε οξεία οσφυαλγία και θα έπρεπε να βρίσκεται ξαπλωμένος στο σπίτι του, ωστόσο, ενώ εκείνος βρισκόταν σε αναρρωτική, πήγαινε στη Μύκονο και έκανε… PR και έκοβε βόλτες στα καφέ της Αθήνας, σύμφωνα με τα στοιχεία από την έρευνα του Τμήματος Εσωτερικών Υποθέσεων.
Η επιτροπή αντιλήφθηκε την απάτη και προχώρησε σε καταγγελία στους «αδιάφθορους». Οι αστυνομικοί παρακολούθησαν τον αστυνομι …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή