Λιγότερες έξοδοι σε ταβέρνες, μικρότερες παραγγελίες και πιο συχνά, φαγητό στο χέρι. Οι συνήθειες που υιοθέτησαν τα τελευταία χρόνια, εν μέσω πληθωριστικών πιέσεων, Έλληνες και ξένοι τουρίστες στις διακοπές τους, συνεχίζονται και το φετινό καλοκαίρι.
Στην «καρδιά» του καλοκαιριού, σε μία περίοδο κατά την οποία οι επιχειρήσεις της εστίασης εμφάνιζαν στο παρελθόν, 100% πληρότητα, φέτος, σε πολλές περιπτώσεις «δεν πιάνουν ούτε το 60%, ακόμη και τις ώρες αιχμής» σημειώνει χαρακτηρι …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή