Η Κάμαλα Χάρις, που πέρα από την υποστήριξη του προέδρου Τζο Μπάιντεν έχει πλέον στο πλευρό της μορφές του Δημοκρατικού κόμματος με αποφασιστική επιρροή, όπως η πρώην πρόεδρος της Βουλής των Αντιπροσώπων Νάνσι Πελόσι -και φέρεται να έχει ήδη εξασφαλίσει το χρίσμα της παράταξης και να οδεύει να γίνει σε μερικές ημέρες η υποψήφια της για την προεδρία-, καλείται πλέον να επιλέξει ποιος άλλος, ή ποια άλλη, θα τη συνοδεύσει στο ψηφοδέλτιο.
Εξασφάλιση πολιτειών-κλειδιών, νεύμα σε μετριοπαθείς κι αναποφάσιστους ψηφοφόρους, προσέλκυση της γυναικείας ψήφου ή αυτής των κατοίκων αποβιομηχανισμένων περιοχών… Η επιλογή θα λάβει υπόψη περίπλοκους παράγοντες και θα έχει χωρίς …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή