ΚΟΙΝΩΝΙΑ 30.07.24 13:40
Απόστολος Λυκεσάς
Τρεις μέρες χωρίς νερό σε οικισμούς του Δήμου Αριστοτέλη Χαλκιδικής. ● Σφοδρές διαμαρτυρίες και προειδοποιήσεις για προσφυγή στη Δικαιοσύνη.
Κύμα σφοδρών διαμαρτυριών από μόνιμους παραθεριστές της ευρύτερης περιοχής Ιερισσού αλλά και τουρίστες καταλυμάτων βραχυχρόνιας μίσθωσης χτυπά τον Δήμο Αριστοτέλη Χαλκιδικής για τις συνεχείς διακοπές νερού, οι οποίες έκαναν εφιαλτικό το τριήμερο σε τουλάχιστον χίλιους ανθρώπους από την περασμένη Παρασκευή μέχρι και χθες το απόγευμα! Εξω φρενών οι κάτοικοι σε δύο οικισμούς απειλούν και με προσφυγή στη Δικαιοσύνη καθώς, όπως λένε χαρακτηριστικά, «συνέβαιναν αυτά και άλλα χρόνια αλλά όχι και να μας φτύνουν στα μούτρα»!
Τρεις μέρες …
Πηγή
Author: