«Ανάσα δροσιάς», έστω και για λίγο, θα πάρουμε μετά τον παρατεταμένο καύσωνα που έπληξε το προηγούμενο διάστημα τη χώρα. Σύμφωνα με τους μετεωρολόγους, τις επόμενες μέρες ένας πολικός αεροχείμαρρος θα «σαρώσει» τη χώρα, ακολουθούμενος, ωστόσο, από νέο κύμα ζέστης.
Ειδικότερα, όπως γράφει σε ανάρτησή του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ο Γιώργος Τσατραφύλλιας, ο πολικός αεροχείμαρρος που πλησιάζει τη χώρα, φέρνει «δροσιά με το σταγονόμετρο» και μπουρίνια. Η θερμοκρασία θα πέσει έως και 8 βαθμούς μέχρι την Π …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή