Για εισαγωγή, κατοχή και διακίνηση ναρκωτικών συνελήφθησαν το Σαββατοκύριακο στη Μύκονο, από αστυνομικούς της τοπικής Υποδιεύθυνσης Αστυνομίας, τέσσερις αλλοδαποί κι ένας Έλληνας, σε τρεις ξεχωριστές περιπτώσεις.
Ειδικότερα:
Απογευματινές ώρες του Σαββάτου συνελήφθησαν δύο αλλοδαποί ηλικίας 28 και 29 ετών, καθώς εισήγαγαν ναρκωτικές ουσίες στη χώρα, μέσω εταιρείας ταχυμεταφορών. Συγκεκριμένα, πριν την άφιξή τους στο νησί είχαν αποστείλει προς το κατάλυμα που είχαν μισθώσει δέμα, το οποίο περιείχε 9,2 γραμμάρια κατεργασμένη κάνναβη (σοκολάτα), 1,3 γραμμάρια κ …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή