Η θερινή στρατιωτική εκπαίδευση της Στρατιωτικής Σχολής Ευελπίδων διεξήχθη από 26 Ιουνίου έως 22 Ιουλίου, στην περιοχή της Καναπίτσας Λιτοχώρου.
Επιπρόσθετα, οι Ευέλπιδες της ΙΙας Τάξης από 01 έως 10 Ιουλίου 2024, πραγματοποίησαν εκπαίδευση στο Κέντρο Εκπαίδευσης Ανορθοδόξου Πολέμου (ΚΕΑΠ) στη Ρεντίνα Θεσσαλονίκης και στο Εθνικό Πρότυπο Κέντρο Εκπαίδευσης Αγώνα σε Αστικό Περιβάλλον (ΕΠΚΕΑΑΠ) της 71 Αερομεταφερόμενης Ταξιαρχίας «Πόντος».
Όπως ανακοινώθηκε σχετικά, στη θερινή εκπαίδευση της Σχολής, συμμετείχαν από 8 έως 17 Ιουλίου, μαθητές στρατιωτι …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή