Τεράστια επιτυχία για τον Απόστολο Χρήστου στα 200μ, που κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο ύπτιο, στο αγώνισμα της κολύμβησης στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024.
Στις πρώτες του δηλώσεις, ο Απόστολος Χρήστου, εμφανώς συγκινημένος, ανέφερε: «Δεν το πιστεύω, δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα. Ήξερα ότι έπρεπε να πέσω για το μετάλλιο, μπήκα δυνατά, εκβίασα την θέση, στο τέλος έχασα δυνάμεις, αλλά είχα κερδίσει πολλά από τα πρώτα 150μ. και κατάφερα να πάρω το μετάλλ …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή