Τα μέτρα θα έχουν ισχύ για τις επόμενες 15 ημέρες, με πρωταρχικό γνώμονα την προστασία των ογκολογικών ασθενών του Νοσοκομείου
Με δεδομένη τη ραγδαία αύξηση των κρουσμάτων κορωνοϊού που παρατηρείται τις τελευταίες μέρες στην κοινότητα, το ογκολογικό Νοσοκομείο «Μεταξά», προχωρά στη λήψη / επικαιροποίηση και τήρηση αυστηρών μέτρων προστασίας έναντι της covid-19.
Όπως γνωστοποίησε ο Διοικητής του Νοσοκομείου Σαράντος Ευσταθόπουλος, τα μέτρα θα έχουν ισχύ για τις επόμενες 15 ημέρες, με πρωταρχικό γνώμονα την προστασία των ογκολογικών ασθενών του Νοσοκομείου.
Ειδικότερα, τα μέτρα που θα πρέπει να τηρούνται αυστηρά από το προσωπικό και τους συνο …
Διαβάστε όλο το άρθρο από την πηγή